Szkolenie RT - edycja 4

W dniach 02-06 września 2019 odbyło się  czwarte w tym roku szkolenie z cyklu ratownictwa technicznego realizowanego przez KSRG w zakresie podstawowym wraz z metodyką. Celem szkolenia było przygotowanie strażaków/instruktorów doskonalenia zawodowego do prowadzenia działań ratownictwa technicznego w zakresie podstawowym, określonym „Zasadami organizacji ratownictwa technicznego w krajowym systemie ratowniczo-gaśniczym”.

Szkolenie zorganizowane zostało przez Ośrodek Szkolenia PSP w Łubiance. Kadrę dydaktyczną stanowili funkcjonariusze Ośrodka Szkolenia oraz Specjalistycznych Grup Ratownictwa Technicznego z Włocławka, Torunia i Wąbrzeźna. Dodatkowo podczas tej edycji odbyło się szkolenie metodyczno-tematyczne pt. „Bezpieczeństwo podczas zdarzeń z udziałem LNG”. Organizatorem warsztatów była Szkoła Główna Służby Pożarniczej w Warszawie, wspomagana przez wykładowców z Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie, KP PSP w Pruszczu Gdańskim oraz przedstawicieli firmy „Barter” S.A.

W szkoleniu  z ratownictwa technicznego łącznie udział wzięło 19 strażaków Państwowej Straży Pożarnej z terenu woj. kujawsko-pomorskiego, którzy to powiększyli swoją wiedzę w zakresie taktyki organizacji i prowadzenia działań ratowniczych, zasad prawidłowego doboru i użycia sprzętu, sposobów dotarcia do poszkodowanego, a także zasad udzielania poszkodowanemu kwalifikowanej pierwszej pomocy i wsparcia psychicznego.

Zajęcia realizowano na terenie auto-złomu „Kapral-Car” w Mamliczu, oraz na terenie Ośrodka Szkolenia w Łubiance.


Ocena: 1 głosów Aktualna ocena: 5