Szkolenie z ratownictwa wysokościowego realizowanego przez KSRG w zakresie podstawowym 9-12.07.2019

Od 9 do 12.07.2019 r. odbyło się szkolenie z ratownictwa wysokościowego realizowanego  przez KSRG w zakresie podstawowym wraz z metodyką prowadzenia zajęć.

Szkolenie dedykowane było  funkcjonariuszom PSP woj. kujawsko-pomorskiego odpowiedzialnym za przygotowanie strażaków do działań z wykorzystaniem technik linowych w macierzystych JRG woj. kujawsko-pomorskiego.

Zajęcia  prowadzone były na terenie Ośrodka Szkolenia KW PSP w Toruniu z siedzibą  w Łubiance.                     

Z ramienia Ośrodka Szkolenia organizacją szkolenia zajmował się mł. kpt. Mariusz Wiwatowski, część praktyczna zajęć była realizowana przy współpracy       z instruktorami z SGRW z KM PSP w Bydgoszczy i  mł. asp. Maciejem Lewandowskim z KM PSP w Toruniu.

Szkolenie zakończył pokaz przemysłowego sprzętu ratowniczego oraz wybranych technik ratowniczych wykorzystywanych  w przemyśle. Pokaz poprowadził pan Damian Nowak z firmy 3M. Dziękujemy.

Szkolenie  zakończyło podstawowy cykl szkoleń realizowany w latach 2016-2019, przeznaczony dla instruktorów doskonalenia zawodowego  w JRG z zakresu  RWZP. Bezpieczna i fachowa realizacja programu szkolenia była możliwa dzięki zaangażowaniu w proces nauczania ratowników z Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wysokościowego z JRG 3 KM PSP w Bydgoszczy.

Serdeczne podziękowania dla  mł. bryg. Tomasza Czajki dowódcy JRG 3 w Bydgoszczy, mł. asp. Macieja Lewandowskiego z JRG w Chełmży oraz wszystkich pozostałych instruktorów którzy swoim bezpośrednim wkładem pracy (często w trudnych warunkach pogodowych) przyczynili się podniesienia poziomu wyszkolenia  z ratownictwa wysokościowego na poziomie podstawowym w naszym województwie.

Liczymy na dalszą współpracę.


Ocena: 0 głosów Aktualna ocena: 0