XIV Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Sporcie Pożarniczym

Drukuj
1 2 3

5 czerwca 2012 roku na terenie Ośrodka Szkolenia oraz Komendy Miejskiej PSP w Toruniu po raz 14 strażacy Państwowej Straży Pożarnej z regionu stanęli w szranki o tytuł najlepszych w Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Sporcie Pożarniczym. Tegorocznymi gospodarzami turnieju po raz pierwszy byli między innymi strażacy z Ośrodka Szkolenia przy KW PSP w Toruniu. Mistrzostwa otworzył Zastępca Kujawsko-Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Krzysztof Michałowski, ale za nim tak się stało, właśnie w Toruniu, na terenie Ośrodka Szkolenia przyszłej strażackiej kadry, oddano uroczyście do użytku nową wspinalnię.

Od tego dnia Ośrodek Szkolenia PSP w Toruniu oficjalnie ogłosił swoją gotowość do przeprowadzania ćwiczeń, treningów i współzawodnictwa między strażakami w zakresie drabiny hakowej oraz pożarniczego toru przeszkód. Doposażenie bazy szkoleniowej w nowe obiekty sportowe to efekt zabiegów wielu osób, które zaproszone tego dnia na spotkanie inaugurujące, otrzymały z rąk komendanta i naczelnika Ośrodka Szkolenia stosowne podziękowania i pamiątkowe statuetki. Na szczególne wyróżnienie zasłużył w tym projekcie st. asp. Piotr Sokołowski – st. instruktor w Ośrodku Szkolenia oraz trener Kadry Narodowej. Jego  wieloletni wkład, zaangażowanie i  praca jako koordynatora, trenera i inicjatora doprowadziły wiele przedsięwzięć sportowych do szczęśliwego końca. Wstęgę na wspinalni uroczyście przecięli st.bryg. Krzysztof Michałowski Zastępca Kujawsko-Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP i st.bryg. Sławomir Paluszyński Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Toruniu. Pierwszego dnia – 5 czerwca br., w Toruniu, rozegrane zostały dwie, spośród czterech regulaminowych konkurencji sportu pożarniczego:

  • wspinanie się przy użyciu drabiny hakowej na III piętro wspinalni
  • pożarniczy tor przeszkód - 100 m.

W trakcie trwania zawodów dla zaproszonych gości przewidziane były również inne atrakcje:

  • wystawa sprzętu LUBAWA S.A,
  • pokaz nowoczesnej karetki i osprzęt firmy B.A.U.S. Wielka Nieszawa,
  • wystawa nowoczesnych samochodów specjalnych dowodzenia i łączności oraz rozpoznania chemicznego wraz ze sprzętem,
  • symulacja pracy  plutonu chemicznego na wyremontowanym stanowisku ćwiczeń na instalacji chemicznej.Najlepsze wyniki w hakówce uzyskali:

1.   Maciej Wilczewski – KM PSP Bydgoszcz   – 16.56 s

2.   Artur Tokarczyk – KP PSP Chełmno          – 16.79 s

3.   Krzysztof Bąk – KM PSP Bydgoszcz           – 16.93 s


W rywalizacji na torze przeszkód najlepiej uplasowali się:

1.   Artur Tokarczyk – KP PSP Chełmno           – 18.07 s

2.   Piotr Gross – KP PSP Chełmno                      - 18.13 s

3.   Krzysztof Ciesielski – KM PSP Włocławek – 18.63 s

Podczas tych Mistrzostw padł rekord nowej wspinalni. W biegu dodatkowym o Puchar Naczelnika Ośrodka Szkolenia Szymon Morański z KP PSP Chełmno, uzyskał najlepszy czas 16.31 s. Kolejny dzień rywalizacja i sprawdzian strażackich zawodników odbywały się w Brodnicy. FILM - REPORTAŻ TV TORUŃ

 


Ocena: 5 głosów Aktualna ocena: 5